نکته مهمی که برای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

باید در نظر بگیریم این است که  طرح و رنگ و سبک آن بر مبنای وسایل خانه از قبیل مبلمان ، فرش و پرده باشد و همگی همخوانی داشته باشند .

مثلا برای خانه ای به سبک کلاسیک چیده شده است و از مبلمان استیل استفاده شده باید از کاغذ دیواری های کلاسیک استفاده کرد و برای خانه هایی با مبلمان مدرن ، کاغذ دیواری مدرن انتخاب شود.

در صورتی که فضای انتخاب شده برای کاغذ دیواری فضای محدود  و با متراژ کم باشد باید از رنگ های روشن استفاده نمود تا فضای خانه بزرگتر به نظر برسد و درصورتی که متراژ فضای مورد نظر بزرگ باشد قدرت انتخاب شما بیشتر می شود و میتوانید طرح های شلوغ تر و رنگ های خاص و تیره استفاده نمایید.

استفاده از کاغذ دیواری هایی که طرح خطوط عمودی دارند و اصطلاحا با عنوان  راه راه شناخته می شوند برای فضاهایی که ارتفاع سقف آنها کوتاه است و یا راهرو ها پیشنهاد میشود.

برای دیوار های اصلی ، کاغذ دیواری های گل دار و طرح دار مناسبند و کاغذ دیواری های مکمل طرح گل دار را باید برای دیوارهای مجاور دیوار کامل که در آنها درب و پنجره قرار دارد در نظر گرفت.

باید به این نکته توجه نمایید که همخوانی داشتن رنگ کاغذ دیواری با دیگر وسایل خانه الزاما به معنای هم رنگ بودن آنها و یا نزدیک بودن رنگ ها نیست ، گاهی اوقات به وجود آوردن تضاد رنگی در بین وسایل خانه باعث زیبایی دو چندان آنها و دیده شدن بهتر هر یک خواهد شد.