کاغذ دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری اتاق خواب

اتاق خواب یک فضای کاملا شخصی بوده به همین جهت برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب میتوانید متناسب با سن ، سبک و رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب انتخاب نمایید.

راهنمایی جهت انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب: کاغذ دیواری با طرح های شلوغ و پر گل فضا را کوچک تر و کاغذ دیواری با طرح های قطری و زیگزاگ می توانید محیط را زنده و پویا جلوه دهد که چنین طرح هایی به عنوان طرح های انرژی زا شناخته می شوند.

کاغذ دیواری با طرح های افقی، می توانید اتاق را وسیع تر و پهن تر از آنچه هست، نشان دهد و در عین حال، سقف را به کف نزدیک تر نشان دهید.

اگر تصمیم به انتخاب دو نوع کاغذ دیواری دارید کاغذ دیواری که طرح دارد را در دیوار های اصلی اتاق که نما دارد و دیوارهای ناقص که درب و پنجره در آن قرار دارد ساده تر و خولوت تر است قرار دهید.

برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب، علاوه بر رنگ و زیبایی طرح آن باید به نکات دیگری نیز توجه کرد که یکی از این نکات هماهنگی و تناسب کاغذ دیواری اتاق خواب با سرویس خواب می باشد تا جلوه بیشتری به فضا ببخشد و از آن جا که سرویس خواب با توجه به اتاق فرد و سلیقه آن ، انتخاب شده کاغذ دیواری نیز انواع مختلفی دارد و به راحتی میتوان انتخاب نمود.

انواع کاغذ دیواری

اين مهم است كه در مورد رايج‌ترين انواع كاغذ ديواری های موجود، در هنگام خريد اطلاعاتی داشته باشيد. اساسا كاغذ ديواری هايی كه داراي پوشش وينيل هستند بادوام‌ترين انواع كاغذ ديواری ها محسوب می‌شوند. اين نوع از كاغذ ديواری ها هم‌چنين قابل شست‌وشو و ضد آب هستند. همين نوع از كاغذ ديواری خود به دو نوع تقسيم مي‌شود: نوع اول در قسمت پشت كاغذ ديواری داراي لايه‌ای از وينيل است و نوع دوم دارای لايه‌ای از وينيل در قسمت روی كاغذ ديواری است كه مسلما نوع دوم دوام بيشتری دارد. نوع اول قابل شست‌وشو و ضد آب است و راحت‌تر از روي ديوار كنده مي‌شود. بنابراين نوع دوم كاغذ ديواری هاي داراي پوشش وينيل، مي‌توانند مناسب‌ترين گزينه براي انتخاب باشند.

انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب

همانطور كه گفتيم، به دليل وجود تنوع بسيار زياد كاغذ ديواری ها و احتمال گنگ شدن هنگام خريد، مهم است كه حتما قبل از اينكه برای خريد بيرون برويد، ايده و طرحی را در ذهن داشته باشيد و كاملا بدانيد كه چه مي‌خواهيد. براي اين كار از مجلات و وب‌سايت‌های دكوراسيوني بازديد كنيد و تصاوير فضاهايی كه در آنها از كاغذ ديواری استفاده شده را ببينيد، شاید با این راه کار طرح مورد علاقه خود را یافتید.
راه ديگر براي انتخاب کاغذدیواری اين است كه ابتدا به رنگ‌هاي موجود، نوع كف‌پوش و سبك دكوراسيون خانه خود و وسايل و مبلمان موجود در دكوراسيون خانه‌تان توجه و تعيين كنيد كه در اصل آنها داراي چه سبك و جلوه‌ای هستند؛ سپس به دنبال كاغذ ديواری اتاق خواب متناسب با همان سبك برويد. يك كاغذ ديواری ناهماهنگ با سبك دكوراسيون، می‌تواند جلوه كل دكوراسيون را تخريب كند. براي مثال، اگر سبك دكوراسيون خانه شما ساده و مدرن است، نصب كاغذ دیواری گل‌دار و پر زرق و برق به كلي جلوه دكوراسيون شما را تخريب خواهد كرد. فكر كردن به مبلمان و وسايل موجود در خانه، عناصر دكوراتيو و موكت يا ديگر كف‌پوش‌های موجود در فضا نيز ايده خوب ديگری است. اجازه دهید بیشتر در مورد این موضوع صحبت کنیم.
اگر خواهان خلق فضایی آرام، منظم و همراه با آرامش هستید، انتخاب کاغذ دیواری‌هایی با رنگ‌های ملایم توصیه می‌شود، اما اگر احساس می‌کنید دلتان می‌خواهد فضایی شاد و پر هیجان داشته باشید، از رنگ‌های شاد با طرح‌های هندسی و هنری استفاده کنید. همچنین انتخاب کاغذ دیواری های ساده با رنگ های ملایم که کمتر در آنها شکل و طرحی دیده می‌شود، ضمن اینکه برای هماهنگی با انواع دکورها مناسب هستند، برای افراد تنوع طلب توصیه می شود.هنگام انتخاب کاغذدیواری حواستان باشد که اگر طرح​های روی آن نزدیک به هم و در خطوط مرتب افقی و عمودی قرار داشته باشند، طرح موجود بر محیط اتاق غالب خواهد شد.

پس اگر می​‌خواهید وسایل اتاق فوق بیشتر به چشم بیاید مراقب باشید از کاغذ دیواری اتاق خواب با خصوصیاتی که ذکر شد استفاده نکنید.اگر قصد دارید از کاغذدیواری گلدار و شلوغ برای اتاقی استفاده کنید بهتر است بدانید چنین طرح​هایی فضای اتاق را کوچک جلوه می​‌دهد.

پس با توجه به ابعاد اتاق چنین طرح‌هایی را انتخاب کنید.برای وسیع​‌تر نشان دادن فضای یک اتاق از کاغذ دیواری‌هایی استفاده کنید که طرح‌​های افقی روی آنها نقش بسته است. طرح‌های زیگزاگی هم فضای اتاق را زنده‌تر جلوه می‌دهند.فضاهایی مثل اتاق نشیمن که در واقع محیط​​‌های دورهمی است بهتر است با کاغذ دیواری‌هایی با رنگ​های غالب گرم مثل قرمز، نارنجی یا زرد طراحی شود، چرا که به فضا صمیمیت خاصی می​‌بخشد.اگر اتاقی دیوار​های کوتاه دارد و در نتیجه سقف آن هم کوتاه است بهتر است برای پوشش دیوارهایش از کاغذ دیواری با طرح‌های عمودی استفاده کنید چون در این صورت دیوارها بلندتر نشان داده می‌شوند.