کاغذ دیواری جدید

کاغذ دیواری (Wallpaper) یکی از متد به روز برای تغییر و تنوع در دکوراسیون داخلی منزل یا محیط کاری شما می باشد که طیف گسترده ای از سلایق افراد را در بر میگیرید. اکثر ما می توانیم طرح و رنگ مورد نظر خود را بدون درد سر انتخاب کنیم و برای داشتن فضایی مطلوب و دلخواه اقدام نماییم. امروزه کاغذ دیواری جدید جای رنگ را به خود اختصاص داده و افرادی که از لحاظ مالی توانایی لازم را دارند برای تغییر دکوراسیون منزل خود به جای رنگ و یا گچ بری از کاغذ دیواری استفاه می کنند.

کاغذ دیواری چیست؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که کاغذ دیواری درواقع روکشی است برای پوشاندن دیوار، که علاوه بر صاف و یکدست شدن دیوار های خانه یا محل کار، زیبایی و جلوه خاصی به آن ها می بخشد و به صورت متری و یا رول به فروش می رسد. نصب آن توسط افراد ماهر و مسلط، با چسب های مخصوص انجام می‌شود.

نکات طلایی قبل از خرید کاغذ دیواری جدید

امروزه به دلیل وجود طیف رنگی گسترده و همچنین طرح ها و جنس های مختلف در بازار، هنگام خرید کاغذ دیواری جدید  دچار سردرگمی و وسواس در انتخاب می شویم. رعایت چند نکته مهم باعث می‌شود تا هنگام خرید، انتخابی راحت و مناسب داشته باشید.

پس از اینکه اطلاعات کافی و اولیه را به دست آوردید زمان آن می رسد که “ابعاد” منزل و یا محل کار خود را در نظر بگیرید؛ به عنوان مثال اگر محیط مورد نظر شما کوچک است و می خواهید محیط را بزرگتر جلوه دهید بهتر است از کاغذ دیواری با طرح های کوچک تر، روشن و یا طرح های تکراری استفاده کنید، و اگر محیط شما بیش از حد بزرگ است، بهتر است از طرح های درشت تر و یا تیره استفاده کنید.
یکی دیگر از نکاتی که باید به آن اهمیت داد میزان علاقه شما به تاریکی و روشنایی محیط مورد نظر شما می باشد. اگر دوست دارید محیط شما تاریک به نظر برسد و دارای آرامش باشد استفاده از کاغذهایی با رنگ های تیره تر را توصیه می‌کنیم و اگر به محیطی بازتر، دوستانه و با انرژی بیشتر علاقه دارید می توانید از کاغذ هایی با تم رنگی روشن استفاده کنید.
اگر شما از دسته افرادی هستید که خیلی زود از دکوراسیون منزل یا محل کار خود خسته می شوید بهتر است از کاغذهای دیواری بسیار ساده استفاده کنید تا زمانی که به تعویض دکوراسیون داخلی منزل یا دکوراسیون اداری می پردازید، همه لوازم با دیوارها به راحتی هماهنگ شوند.
اگر عرض و ارتفاع فضای شما کوچک می باشد می توانید از کاغذهای دیواری با طرح خطوط استفاده کنید تا ابعاد اتاق شما را از لحاظ عرض و ارتفاع بزرگ تر جلوه دهد.
یک نکته مهم که باید به آن اشاره کرد: هنگام سفارش و خرید کاغذ دیواری حتما یک رول اضافه تر از نیاز خود تهیه نمایید تا اگر به هر دلیلی مشکلی پیش آمد، آن را جایگزین کنید. زیرا تنوع کاغذ های دیواری و تولید طرح های جدید مدام در حال افزایش می باشد.
اگر دیوار های منزل یا محیط کار شما از ترک ها یا آسیب های زیادی برخوردار می باشد پیشنهاد می کنیم از کاغذ دیواری های تکرار استفاده کنید. به این صورت که یه رول کاغذ دیواری طرح دار و یک رول کاغذ ساده را تکرار کنید تا نواقص خود را کمتر نشان دهند.
زمانی که تصمیم گرفتید کاغذ دیواری مورد علاقه خود را خریداری کنید حتما از نصاب های ماهر استفاده کنید و کار را به آن ها بسپارید زیرا اگر در حین نصب کاغذ دیواری قسمتی از کاغذ چروک شود و یا باد زیر آن باشد؛ زیبایی کار از بین خواهد رفت.